Profil spoločnosti

Spoločnosť BOST SK, a.s.

BOST SK, a.s. je rodinná trenčianska firma, ktorú v roku 1990 založil Vladimír Bielik. Od počiatku deväťdesiatych rokov medzi prvé jej aktivity patrili predaj kovoobrábacích strojov, vývoj jednoúčelových liniek a predaj automatických brán, neskôr doplnené o ďalšie činnosti. Z hľadiska vnútorného členenia je rozdelená na samostatné divízie a zamestnáva približne 70 zamestnancov.

Stroje 

Táto obchodná divíza spoločnosti hrá od 90-tych rokov dominantnú úlohu. Na Slovensku už umiestnila stovky strojov, počnúc klasickými frézkami TOS Olomouc, cez širokú škálu sústruhov, až po najmodernejšie 5-osé obrábacie centrá. Samozrejmosťou je predaj príslušenstva, akým sú rotačné stoly, digitálne odmeriavania, či rôzne držiaky nástrojov.

Servis a služby

Zďaleka nie je len podporným úsekom pre predaj a servis strojov. Po mnoho rokov poskytuje komplexné služby rôznym podnikom od drobných a stredných opráv klasických aj CNC strojov, cez pokročilú kalibráciu strojov laserovým interferometrom až po správu údržby celých strojových parkov. Medzi často využívané služby patria odborné sťahovania a inštalácie strojov rôzych značiek, celých výrobných liniek, či závodov.

Automatizácia

Jej samostatné odčlenenie od služieb si vyžiadal rastúci dopyt po robotizácii a automatizácii procesov v polovici minulého desaťročia. Vytvorili sme flexibilný tím skúsených odborníkov, ktorí si dokážu poradiť s mnohými výzvami. Medzi základné interné profesie patria okrem projektovým manažérov mechanický a elektrokonštruktéri, programátori PLC, elektronici, programátori robotov, šéfmontéri a mechanici. Okrem samostatnýh robotických buniek a jednoúčelových strojov patria medzi odovzdané diela projekty rozsiahlejších výrobných a viacvrstvových dopravníkových liniek, robotizácie celých výrobných procesov a podobne. 

Výroba

V roku 2006 vznikla so strojovým parkom 5 CNC strojov ako súčasť showroomu predávaného portfólia strojov so zameraním sa na kooperačnú výrobu. V súčasnosti disponuje strojovým parkom 13 CNC sústruhov a obrábacích centier, ktorý je priebežne rozširovaný. Produkcia smeruje k mnohým partnerom v EÚ a USA v odvetviach ako sú hydraulika, elektrotechnický priemysel, robotika, výroba strojov a zariadení. V súčasnosti je produkcia postupne doplnená o rôzne výrobky na báze elektromagnetov.

Výskum a vývoj (R&D)

Divízia vznikla v roku 2009 za účelom riešenia rôznych výziev pre obchodných partnerov, kde na kľúč odovzdala so spoluriešiteľmi z univerzít a expertných organizácií pomerne rozsiahle projekty pre rôzne odvetvia priemyslu. Medzi hlavné interné projekty patria predovšetkým pokročilé aplikácie robotického obrábania s vlastnými robotmi KUKA KR16 a KUKA KR240 a vývoj elektromagnetických upínačov, elektromotorov, kompresorov a čerpadiel na vlastnom inovatívnom princípe. 

Brány

Divízia patrí s tisíckami realizácií k najstarším častiam firmy. Na začiatku 90-tych rokov začínal BOST Vladimír Bielik ako vôbec jedna z prvých firiem v segmente. Predaj je rovnomerne rozložený medzi trendové aplikácie pre rodinné domy a pre priemyselné objekty. Základom je skúsený tím obchodných manažérov a servisných technikov schopných odborne poradiť na mieste najvhodnejšie riešenie, či odstrániť poruchu. Okrem naozaj širokej škály riešení pre priemysel sú v ponuke aj parkovacie a platobné systémy pre ulice miest, obchodné domy, či firmy. Zákazníci z Bratislavy a okolia môžu využiť služby nášho bratislavského kolegu.

Flexibilita

Naša organizačná štruktúra je prispôsobená na zvládnutie často náročných požiadaviek zákazníkov. Disponujeme množstvom odborníkov - špecialistov vo svojej profesii.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Kvalitu vnútorných procesov vo firme vyjadruje certifikácia a správanie sa podľa zásad noriem ISO 9001.

Široká škála produktov a služieb

Snahou spoločnosti je riešiť potreby zákazníkov komplexne. Ponuku našich produktov vhodne dopĺňa široká škála služieb. Dokáže prispôsobiť naše riešenia na mieru individuálnym potrebám zákazníka.

Vzdelávanie

Naši odborníci sa radi podelia o svoje skúsenosti a vedomosti. Podporujeme študentov v rámci spolupráce s Trenčianskou univerzitou A. Dubčeka. Tým najlepším poskytujeme odbornú prax a rôzne pracovné príležitosti.

Pôsobenie spoločnosti na trhu:
  • od roku 1990 ako BOST Vladimír Bielik
  • od roku 1996 ako BOST - Kubra, s.r.o.
  • od roku 2001 ako BOST SK, a.s.
Kontakt