Strojárska elita smeruje do Brna

Dňa: 11.09.2012 o 11:22

Strojárska elita smeruje do Brna

Rýdzo automatizérske slovenské firmy s vlastným vývojom a riešeniami figurujúce v zozname vystavovateľov by sa podľa Antona Gérera, šéfredaktora odborného časopisu, ktorý sa venuje priemyselnej automatizácii a informatike, dali spočítať na prstoch jednej ruky. Vyzdvihol najmä tri firmy, ktoré, pokiaľ ide o automatizáciu, stoja za zmienku a predstavia sa v Brne.

Tri príklady

Je to konkrétne Matador Industries z Dubnice nad Váhom, trenčianska akciovka Bost SK a S PoweR product z Bratislavy. Dubnická firma je viac-menej strojársko-inžiniersko-automatizérska veľká firma, ktorá ťaží z tradície toho, čo voľakedy bolo na Považí.

Jej ťažiskom je strojárska výroba, avšak v posledných rokoch sa zaoberali aj celými automatizovanými pracoviskami, kde využívajú robotiku, automatizované systémy a majú v tom veľmi dobré výsledky vo viacerých oblastiach priemyslu.

Bost SK patrí medzi špecialistov v oblasti robotizácie najmä v segmente strojárstva, kde ako jedna z mála firiem v strednej Európe má skúsenosti s tvorbou PLC a prepojením CNC strojov s robotmi, s robotickým obrábaním, brúsením, ohraňovaním atď. Okrem toho sa zaoberá aj robotizáciou bežných liniek v ostatných odvetviach – najmä v stavebnom, potravinárskom, elektrotechnickom a drevárskom priemysle a navrhuje, konštruuje a oživuje aj vlastné plne automatizované montážne linky.

Prečítajte si celý článok : http://hnonline.sk/ekonomika/c1-57369630-strojarska-elita-smeruje-do-brna

Kontakt